28 лютого 2025

Продовжуємо розвивати емоційний інтелект

    Продовжуючи роботу над циклом тренінгів з розвитку емоційного інтелекту, із семикласниками обговорювали природу емоцій та їх вираження, вирізняли ознаки емоційної зрілості. Попередньо вивчивши емоцію злості та стан тривоги, на цьому майстер-класі працювали над емоцією смутку, практично вивчали техніки, що допомагають прожити смуток безпечним шляхом. 







26 лютого 2025

Визначення психологічного клімату класних колективів

   Річним планом роботи практичного психолога передбачено вивчення стану психологічного клімату класних колективів та визначення можливих труднощів з  метою покращення задоволеності та підвищення комфортності учнів під час навчання в закладі освіти. В рамках відповідної роботі з учнями 6 - 9 класів були проведені бесіди щодо впливу психологічного клімату в класі на загальний рівень навчання та й навчальну мотивацію загалом. Також з дітьми розглянули діагностичні методики,  які дадуть змогу визначити рівень психологічного клімату кожного класу, який підпадає під діагностику. 







25 лютого 2025

Година спілкування "Якщо тебе ображають"

     Для створення та забезпечення безпечного освітнього середовища для здобувачів освіти в ліцеї важливим є профілактика небезпеки виникнення ситуацій булінгу. Відповідну профілактичну роботу в закладі проводимо вже з початкової ланки освіти. Сьогодні з другокласниками говорили про безпечні дії у тому випадку, якщо хтось починає ображати та визначали як почуває себе той, кого ображають. Також переглянули та обговорили мультфільм "Жив собі чорний кіт", який демонструє важливість сприйняття один одного не лише по зовнішності, а й по внутрішньому світу. Дякую учням та ученицям за активну роботу на годині спілкування!






24 лютого 2025

Профілактика професійного вигорання

   Професійне вигорання - це особливий тип стресу, пов'язаного з роботою, - стан фізичного або емоційного виснаження, який також включає почуття незадоволеності, зниження мотивації, апатію. Важливо вчасно виявити ознаки професійного вигорання ще на початковому етапі та застосовувати відповідні техніки та методи із стабілізації емоційного стану. 

 
 

21 лютого 2025

Профілактика шкідливих звичок

   У кожного з нас є свої слабкості, які по-різному відображаються на нашому способі життя, здоров’я і соціальному стані. Деякі з слабкостей переходять на шкідливі звички, що не несуть нам і оточуючим нас людям нічого хорошого. Такі звички є у більшості людей в усьому світі, тому в школах та інших навчальних закладах актуальна така тема, як профілактика шкідливих звичок, що попереджає, в тому числі, шкідливі звички підлітків. З десятикласниками обговорювали негативний вплив тютюнопаління на організм людини, а також наводили наукові факти, які підтверджують небезпеку такого нового напрямку, як вейпінг. 







Година спілкування "Створюємо позитивну атмосферу в класі"

    Рівень навчання залежить не лише від організації освітнього процесу, а й від психологічного мікроклімату в класних колективах, який може або сприяти підвищенню навчальних досягнень учнів, або ж його зниження. Тому сьогодні з шестикласниками обговорювали, що саме впливає на якість навчання та як можна підвищити позитивну атмосферу в класі. Також учні мали змогу пройти діагностичний опитувальник із визначення психологічного мікроклімату в класі.




19 лютого 2025

Година спілкування "Стрес: як використати на користь собі"

    На сьогодні велика кількість досліджень підтверджує, що значна частина населення країни переживає стресові стани. Оскільки події, з якими зіткнулася наша країна спричиняють комплексний негативний тиск на психологічний стан населення через створення екзистенційних загроз та підсилення дії всіх стресорів. Під їхнім впливом виникають такі стресові стани, психологічний дистрес, стан подовженого стресу, посттравматичний стресовий розлад. Та варто пам'ятати, що підлітковий вік є найуразливішим до стресу. Тому з дев'ятикласниками обговорювали тему роботи із стрес та перетворення стресового стану на користь своїй діяльності.










18 лютого 2025

Для турботливих батьків "Як позбутися залежності від комп'ютерних ігор"

     Комп'ютер сьогодні став незамінним інструментом у багатьох сферах нашого життя. Тому не дивно, що ми просиджуємо за ним стільки часу. Аналогічна проблема спостерігається й серед дітей. Дана залежність та інші її різновиди (залежність від ігор і соціальних мереж) сьогодні розглядаються нарівні з наркоманією. І, хоч більшість дітей з цим не погодяться, зловживання часом, проведеним за комп'ютером, може привести до досить серйозних наслідків. Щоб цього не допустити, варто дотримуватися наступних рекомендацій 👇

Година спілкування "Мистецтво бути собою"

    Профілактика конфліктності серед учнівського середовища є багатогранною та включає не лише засвоєння знань про алгоритми поведінки в конфліктних ситуацій. З восьмикласниками обговорювали важливість розуміння унікальності один одного та взаєморозуміння індивідуальності кожного з нас. Виконувала практики, які доводять неповторність людини та переглядали відео про людей, які мають власні унікальні здібності.








Готовність учнів 11 класів до закінчення навчання

   Перед майбутніми випускниками наразі нелегкі завдання, які визначають професійний орієнтир на майбутні роки. Проте важливо знати, на скіл...