Гнів є однією з базових емоцій, яка потребує розуміння природи її виникнення і шляхів контролю. Адже відсутність відповідної здатності до самоконтролю та навичок роботи із гнівом, кожен ризикує мати не лише проблеми в соціальній сфері, а й проблеми із здоров'ям. Сьогодні із одинадцятикласниками говорили про фізіологічні причини виникнення гніву та опрацьовували техніки його безпечного вираження. Також ознайомилися та практично освоїли арттерапевтичну техніку "Мандала".
Блог Марини Іванівни Холоденко, практичного психолога комунального закладу «Кам'янський ліцей №1 Кам'янської міської ради Черкаської області»
31 січня 2025
30 січня 2025
Крокуємо до професійного самовизначення
Формування особистості є одним із пріоритетних завдань підліткового віку. Важливим при цьому є процес визначення професійної схильності. Сьогодні з дев'ятикласниками обговорювали ключові аспекти визначення професії майбутнього та розвінчували міфи, які панують при виборі професійного напрямку. Також діти мали змогу дізнатися власні схильності до певних типів професії, пройшовши відповідну психологічну діагностику.
29 січня 2025
Вчимося керувати емоціями
Сьогодні із учнями сьомого класу продовжували досліджувати емоцію злості. Говорили про причини виникнення гніву, його прояву та наслідків неправильного його вираження. Також вивчали техніки, які допомагають подолати злість, зокрема виконували вправу з арт-терапії "Терапевтична мандала".
28 січня 2025
Зустріч із батьками майбутніх першокласників
Сьогодні завітала разом з колегами до дошкільного навчального закладу "Перлинка". Мета візиту полягала у спілкуванні з батьками щодо актуальної для них теми - підготовка майбутнього першокласника до навчання в закладі освіти. Чому важливо говорити про це? Тому що готовність дитини до навчання сприяє позитивній динаміці адаптації і, відповідно, підвищенню навчального процесу. Для батьків надала рекомендації, що сприятимуть розвитку як пізнавальному, так і емоційно-вольовому. Бажаю успіху всім батьків у підготовці своїх діток до навчання в першому класі!
27 січня 2025
Продовжуємо роботу з професійної психодіагностики
З метою підвищення рівня обізнаності з професійного самовизначення, сьогодні з учнями 9 класу обговорювали основні напрямки професійної діяльності, дискутували на тему причин вибору професій різного спрямування. Також звернули увагу на ключових факторах вибору професій. Також учні мали змогу пройти діагностику з визначення схильності до певного напрямку професій та отримати відповідні рекомендації. Дякую за плідну працю!
Професійне самовизначення - підбираємо професійний напрям
Процес прийняття особистістю рішення щодо вибору майбутньої трудової діяльності є дуже складний і потребує максимальної допомоги, особливо якщо мова йде про вибір у підлітковому віці. Сьогодні з дев'ятикласниками обговорювали складові професійного самовизначення. Дискутували про основні фактори, які впливають на вибір професії. Кожен учасник мав змогу пройти профорієнтаційне діагностичне визначення власного спрямування.
24 січня 2025
Емоційний інтелект: на скільки важливий його розвиток?
Розвиток емоційного інтелекту має проходити протягом всього вікового періоду людини. Проте найбільш актуальним є його формування під час підліткового періоду, коли виступає на передній план розуміння власних емоцій та здобуття навичок їх контролю. Тому сьогодні з десятикласниками дискутували про важливість розвитку емоційного інтелекту для успішного майбутнього, виконували практичні вправи для розвитку самоконтролю та саморефлексії. Кожен присутній мав змогу визначити власний рівень емоційного інтелекту.
23 січня 2025
Говоримо про тривожність
Сьогодні із семикласниками продовжували працювати над емоціями та станами, які вони викликають. Увагу зосередили саме на тривожності, її причинах та способах подолання різних емоцій, що викликають тривожні стани. Вчилися здійснювати саморефлексію та відпрацьовували навички самодопомоги під час виникнення тривоги. Також семикласники пройшли самодіагностику по визначенню особистого рівня тривожності.
21 січня 2025
Професійне самовизначення
Перед майбутніми випускниками наразі стоїть відповідальний вибір, від якого залежить професійне спрямування кожного з них. Тому необхідно надавати всебічну допомогу та підтримку у самовизначенні. Сьогодні з одинадцятикласниками обговорювали основні керуючі аспекти професійного самовизначення, розглядали різні алгоритми підбору професії майбутнього.
16 січня 2025
Година психолога
Адаптація п'ятикласників - складний багатосторонній процес, від якого залежить не лише рівень успішності дітей, а і формування особистості дитини. Працюючи з учнями 5 класів в напрямку підвищення рівня адаптації, важливо робити акцент на позитивному відношенні до закладу освіти та до процесу навчання зокрема, так як саме від цього залежить мотивація дитини до здобуття знань та набуття практичних навичок.
15 січня 2025
Елементи снузелен-терапії у закладі освіти
На сьогодні снузелен-терапія в Україні лише набирає обертів у використанні. Найбільш активно використовується в Нідерландах, Німеччині, як вид терапії у спеціальних кімнатах «Снузелен».Cнузелен-терапія являє собою контрольовану мультисенсорну стимуляція, тобто в процесі використання снузелен-терапії залучаються всі сенсорні канали людини в комплексі, що є одним із важливих компонентів для загального розвитку дитини. Більш детальніше можна ознайомитися у авторській статті "Елементи снузелен-терапії у відновленні ментального здоров'я здобувачів освіти", опублікована в "Педагогічного віснику" КНЗ "Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради" за посиланням:
http://oipopp.ed-sp.net/public/pg_magazine/pdf/4_2024.pdf
Година психолога
Продовжуючи роботу з учнями п'ятих класів, сьогодні працювали в напрямку визначення рівня адаптації до навчання в закладі. Спілкувалися щодо відмінностей між початковими класами та середніми, говорили про зміни, які відбулися в учнів протягом попереднього навчального семестру.
14 січня 2025
Електронний курс “Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе” для старшокласників
До уваги учнів 10-11 класів представлений освітній електронний курс “Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе”, який має на меті підвищити рівень конфліктологічної компетентності здобувачів освіти, вмінь і навичок вирішення конфліктів мирним шляхом, ненасильницької поведінки та громадянської позиції.
Курс дуже цікавий, містить ігрові та доступні завдання для кожного з вас!
Долучайтесь до команди з питань вирішення конфліктів мирним шляхом та пропаганди ненасильницької поведінки до оточуючих!
Посилання на курс:
https://la-strada.org.ua/onlajn-navchannya
Година психолога
08 січня 2025
Майстер-клас "Сенсорна кімната як осередок збереження ментального здоров'я учасників освітнього процесу"
Продовжуючи роботу над проведенням циклу майстер-класів "Сенсорна кімната як осередок збереження ментального здоров'я учасників освітнього процесу" для педагогічних працівників Кам'янського ліцею №1, сьогодні зустрілася із професійною спільнотою асистентів вчителів. Говорили з колегами щодо важливості сенсорного розвитку дитини та його вплив на навчальні здібності, розглядали шляхи розвитку саморегуляції та самоконтролю через рухові вправи та роботі на балансирах. Була приділена увагу і огляду обладнання кімнати із зниження емоційної напруги, стабілізації емоційного стану та зниження тривожності. Дякую колегам за активність на зустрічі!
04 січня 2025
4 січня - Всесвітній день азбуки Брайля
У грудні 2019 року Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення щороку 4 січня відзначати Всесвітній день азбуки Брайля з метою підвищення обізнаності суспільства про її значення для людей із порушеннями зору. Цей день обрано не випадково, адже 4 січня відзначають день народження відомого на весь світ Луї Брайля та його унікального винаходу — універсального крапкового шрифту Брайля. Багато років поспіль придуманий ним шрифт дає можливість людям з порушеннями зору читати, вчитися та працювати. Луї Брайль втратив зір у віці трьох років, однак саме він став автором унікальної системи читання для людей із порушеннями зору. У грудні 2019 року у Києві неподалік станції метро «Дарниця» встановили перший і єдиний в Україні пам’ятник незрячій людині. Цей арт-об’єкт – узагальнений образ незрячої людини: із заплющеними очима та палицею у руці ніби йде тактильною доріжкою… Шрифтом Брайля на грудях статуї написано: «Дивлюся серцем».
Готовність учнів 11 класів до закінчення навчання
Перед майбутніми випускниками наразі нелегкі завдання, які визначають професійний орієнтир на майбутні роки. Проте важливо знати, на скіл...

-
"Як правильно спілкуватися з підлітком?", "Як не втратити контакт з дитиною?", "Які особливості підліткового ві...
-
3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. В рамках відзначення цього дня, з восьмикласниками було проведено заняття з...
-
Робота практичного психолога потребує постійного пошуку нових форм і методів в роботі для підвищення ефективності консультативної чи ко...