21 березня 2024

Година психолога

    Сьогодні з учнями п'ятих класів говорили про креативність та її дослідження. Також використовували різні психологічні хвилинки для того, щоб перевірити власну увагу, розвивати милення та пам'ять. Не обійшлося і без нейровправ.





Міжнародний день людей із синдромом Дауна

    21 березня відзначають Міжнародний день людей із синдромом Дауна. Дата проведення Міжнародного дня людини з синдромом Дауна – 21-й день третього місяця – обрана не випадково і символізує трисомію 21-ї хромосоми, яка зумовлює синдром Дауна. Кількість діток, що народжується із синдромом Дауна, постійно зростає. Кожен з нас має розуміти важливість в підтримці та розумінні того, що наші відмінності - це те, що робить нас унікальними!

20 березня 2024

Безпечне освітнє середовище у воєнний та післявоєнний період

     Сьогодні відбувся соціально-психологічний інтенсив "Безпечне освітнє середовище у воєнний та післявоєнний період. Практики підтримки благополуччя дітей та педагогів", на якому були представлені цікаві техніки з підтримки усіх учасників освітнього процесу. Мала честь спільно із соціальним педагогом Людмилою Шкворець представляти надбання всієї творчої групи працівників психологічної служби Черкаської області - сайт з кейсом психологічних хвилинок.


Профілактика конфліктності

      Сьогодні з учнями сьомого класу дискутували на важливу та актуальну тему - тему конфліктності. Визначали причини конфліктів, розглядали емоції під час виникнення конфліктних ситуацій. Також розглядали стратегії поведінки, які є найбільш виграшними для обох конфліктуючих сторін. Розглянули кроки розв'язання конфліктів. Необхідним компонентом була психологічна хвилинка, яка допомагає розвивати роботу мозку та дає можливість визначити його домінуючу півкулю.

Година психолога

     Сьогодні з учнями 5 класу перевіряли та тренували увагу. Також провели діагностичне дослідження логічного мислення за допомогою цікавих вправ та задач. Відповідна робота є одним із компонентів визначення рівня обдарованості та креативності дітей.



18 березня 2024

Завершено ряд тренінгів (проєкт "Відновлення разом")

      Протягом 6 тренінгів працювали в активному режимі з використанням різних технік та методів, які були направлені не лише на розвиток емоційно-вольової сфери, а й на підвищення пізнавальної мотивації та творчого потенціалу учнів. Коротко про те, як все проходило 👇



15 березня 2024

Обдарована дитина

    Насьогодні не існує єдиної думки щодо визначення поняття обдарованості, що трактується як сукупність здібностей, внутрішніх задатків та передумов, тобто як дар. Дехто вважає, що обдарованість – це явище, яке розвивається упродовж життя, завдяки зовнішнім факторам (навчанню, вихованню та навколишньому середовищу). Особистісний розвиток обдарованих дітей – це зміна в інтелектуальній, емоційній та вольовій сферах дитини. Розвиток навчальної діяльності сприяє розвитку суб’єктності дитини, здатності бути автором, активним творцем життя. Сьогодні з учнями п'ятого класу працювали над виконанням ряду логічних задач. Також розвивали увагу за допомогою психологічних хвилинок.




14 березня 2024

Емоції та міжособистісні стосунки

    Розвиток навичок побудови позитивних міжособистісних стосунків починається із усвідомлення власних емоцій та вмінь керувати ними. Сьогодні з шестикласниками говорили про вплив емоцій на стосунки, про вміння виражати емоції та правильно реагувати на емоційний стан інших.




Самоосвіта

   Постійно співпрацюючи із Черкаським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради, приємною стала можливість взяти участь в курсі, який розширює знання та практичні навички в різних напрямках психології та педагогіки.




13 березня 2024

Казковий світ емоцій через фарби

    Використання арт-технік є одними із найефективніших методів зняття емоційної напруги, підвищення стресостійкості та релаксації. Нетрадиційні техніки малювання дають можливість не лише встановити емоційний баланс, а й значно підняти у дітей пізнавальну мотивацію. Сьогодні використовували новий напрям в арт-мистецтві "Флюїд-арт" (малювання рідким акрилом). Процес був цікавим, а результат захоплюючим.

07 березня 2024

Профілактика булінгу та інших протиправних дій

     Сьогодні до закладу завітала старший інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Черкаського районного управління ГУНП в Черкаській області Виноградова О.В. Провівши ряд профілактичних бесід серед учнів 9 та 10 класів, говорила про кримінальну та адміністративну відповідальність за зчинення насильства, булінгу зокрема. Також ознайомила учнів із листом “Щодо загроз диверсійного характеру на об’єктах залізничної інфраструктури".




Булінг? Не в нашому колективі!

  Булінгу не місце в закладі освіти! Кожен учень має знати, що конфлікт має вирішуватися, а не переводитися в систематичне цькування. Тому на регулярній основі проводяться інформаційні  бесіди з учнями про небезпеку булінгу, наслідки його здійснення для всіх його учасників.

06 березня 2024

"Співпраця - сила команди!"

   Як кажуть у народі, "Одна бджола меду не наносить". Важливість командної роботи не можливо переоцінити! Сьогодні із учнями обговорили необхідність співпраці під час групової роботи. Вміння організувати спільну діяльність - запорука високого результату!





04 березня 2024

Ігри, вправи і поради — як підтримати дитину у складні часи

     Вимоги сьогодення диктують необхідність у постійній підтримці кожного українця, а особливо - наших дітей. Як батькам підтримати дитину в цей нелегкий час та розвивати її вдома, надає поради Телеграм-канал "Підтримай дитину", рекомендований МОН України. На даному каналі можна знайти ігри, вправи та поради для підтримки дітей різного віку. Регулярна публікація нашого контенту на даному каналі є значним визнанням роботи практичного психолога!

02 березня 2024

"Я" в команді чи "Ми" в команді?"

   Сьогодні з учнями працювали над поняттям "командної роботи". Усвідомлення себе частиною суспільства, його важливою частинкою є необхідним компонентом у розвитку позитивної "Я-концепції" на будь якому віковому етапі розвитку. Працюючи над створенням "Гірлянди колективності", діти висловили власні побажання, яким би вони хотіли бачити свій класний колектив та що для цього кожен зробити. Використовуючи арт-техніку "Орігамі", створили зграю метеликів, в якій кожен учасник вбачав себе. Дана техніка дала можливість не лише усвідомити важливість команди, а й допомогла знизити внутрішню напругу та налаштувати на позитивний емоційний стан.



01 березня 2024

Година психолога

   Зустріч із четвертокласниками пройшла на активній позитивній ноті. Сьогодні обговорювали емоції, розвивали увагу, виконували вправу з арт-терапії. Також не забули й про психологічні хвилинки на розвиток емоційного інтелекту та уваги.



Готуємося до акції "16 днів проти насильства"

   Сьогодні розпочали активну підготовку до проведення  Всеукраїнської кампанія «16 днів проти насильства», яка проводиться щорічно з 25 лис...