Продовжуючи роботу над вдосконаленням процесу організації освітнього процесу для учнів з ООП, які здобувають освіту за індивідуальною формою (педагогічний патронаж), сьогодні був проведений психолого-педагогічний консиліум "Психолого-педагогічна підтримка і супровід учнів з ООП в умовах навчання за індивідуальною формою (педагогічний патронаж)", де обговорювалися труднощі в організації навчання та ефективні шляхи їх подолання. Заслуговує поваги той факт, що питання освіти учнів з ООП є важливою темою для педагогів, які вкладають всі сили для покращення надання освіти своїм учням.
Блог Марини Іванівни Холоденко, практичного психолога комунального закладу «Кам'янський ліцей №1 Кам'янської міської ради Черкаської області»
26 жовтня 2022
25 жовтня 2022
В скарбничку самоосвіти
Повноцінна освіта для дітей з особливими освітніми потребами є актуальним питанням уже декілька років поспіль. Тому важливо постійно отримувати нові знання та вдосконалювати уміння і навички у роботі з дітьми з ООП. Завдяки проєкту «Посилення інклюзії в Україні» за сприяння Асоціації з міжнародних питань (за фінансової підтримки Програми трансформаційної співпраці Міністерства закордoнних справ Чехії) був проведений семінар "Створення ІПР для учня з ООП молодшого шкільного віку", спікером якого була президент ГО "Всеукраїнська асоціація працівників спеціальної та інклюзивної освіти" В.М. Ремажевська.
20 жовтня 2022
Батькам на замітку
Мотивація до навчання найголовніший компонент успішності освітнього процесу як вдома, так і в закладах освіти. Що ж робити батькам, щоб сформувати, розвивати та підтримувати стійкий інтерес до навчання у своїх дітей? Пропоную переглянути прості поради, які допоможуть батькам вирішити це питання 👇
19 жовтня 2022
В скарбничку самоосвіти
Сьогодні відбувся онлайн-захід "Як навчати і вчитися в умовах війни", на якому була не лише теоретична частина, а й необхідні практичні знання. Завдяки плідній роботі спікерів кожен учасник отримав практичні навички, які будуть корисним у професійній діяльності.
Кожна дитина - в центрі уваги
Працюючи в напрямку розвитку індивідуалізації та диференціації освітнього процесу, кожен педагог закладу уважно слідкує за процесом загального розвитку та засвоєнням навчальної програми кожної дитини. У випадку виявлення труднощів в освітній діяльності, спільно з психологом закладу за дозволом батьків починається комплексне вивчення дитини для виявлення труднощів та шляхів їх подолання. Сьогодні відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу з метою виявлення сильних сторін дитини, труднощів під час навчання та визначення подальшого алгоритму дій для підвищення ефективності освітньої діяльності для здобувача освіти.
Поради для батьків та педагогів, які працюють з підлітками
Психічне здоров’я — це соціальне та емоційне благополуччя людини, яке є вкрай необхідним для нормального розвитку дитини, її вміння в побудові міцних стосунків, адаптації до змін та успішного подолання життєвих викликів. Ось декілька порад, щоб зберегти психічне здоров'я підлітка 👇
18 жовтня 2022
18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми
Година психолога
Особистість -
поняття, яке для багатьох залишається загадкою. Що це означає - бути
особистістю? І чи можна нею не бути або бути особистістю слабкою? Багато
філософів, психологів і фахівців інших сфер роками вивчають роль особистості, але
далеко не кожному відкривається істинний зміст цього поняття. То що ж це таке -
особистість? Розібратися в цьому взялися разом із учнями 6 класів. Дякую всім за активну роботу та творчий підхід до виконання завдань!
14 жовтня 2022
На підтримку розвитку освіти для осіб з ООП
В Кам'янському ліцеї №1 відбувся круглий стіл на тему "Важливість корекційного складника в побудові освітнього процесу для учнів з ООП", участь в якому взяли асистенти вчителів, соціальний педагог закладу та педагоги, які навчають дітей з особливими освітніми потребами. Важливою була панельна дискусія, на якій учасники обговорили наявні проблеми у роботі з дітьми з різними категоріями труднощів та визначили необхідні методи і форми роботи для забезпечення ефективності навчального процесу через провадження корекційного компоненту в процес навчання. Дякую всім учасникам, що долучилися до заходу!
13 жовтня 2022
Коли в дитини вирують емоції
Турботливим
батькам варто пам'ятати, що коли в дитини вирують емоції, їхнє мислення не
працює. Нотації від дорослих у цей момент не є ефективними, а тільки ще більше
розбурхують найдавнішу емоційну частину мозку дитини – «мозок ящірки» (лімбічна система
головного мозку), яка будь-який напад чи домінацію сприймає як загрозу. Тому
варто ознайомитися із наступними порадами 👇
11 жовтня 2022
Педагогам на допомогу. Психологічні хвилинки
В умовах війни кожна дитина потребує психологічної підтримки. Учні переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу та паніку. Саме тому МОН України рекомендує учителям під час уроку впроваджувати психологічні хвилинки, які допоможуть здобувачу освіти впоратися зі стресом та його наслідками, емоційно налаштуватися на урок та плідну роботу. Тому психологічна служба Кам'янського ліцею №1 на допомогу педагогам почала створювати власну базу психологічних хвилинок для використання педагогами.
06 жовтня 2022
Година психолога
05 жовтня 2022
Засідання ради профілактики
Рада профілактики ліцею створена для роботи з попередження правопорушень та зміцненню дисципліни серед учнів. Практичний психолог закладу є постійним активним учасником профілактичної ради для проведення психологічної просвіти та консультування класних керівників щодо роботи із учнями відповідної категорії. В Кам'янському ліцеї №1 проводиться активна діяльність ради профілактики через регулярні засідання та обговорення проблемних питань.
Година психолога
Для учнів 5 класу важливим є формування згуртованості дітей та розвитку вміння працювати в команді. Також необхідно регулярно проводити профілактику конфліктності серед учнів закладу. Тому темою години психолога було обрано саме тему "Мій клас - команда". На занятті разом з учнями визначали ознаки успішної команди, а також обговорювали конфлікти, що виникають в команді та способи їх вирішення. Приємно було зустріти активність у обговореннях та щирість у відповідях дітей. Сподіваюся на подальшу плідну співпрацю.
Готуємося до акції "16 днів проти насильства"
Сьогодні розпочали активну підготовку до проведення Всеукраїнської кампанія «16 днів проти насильства», яка проводиться щорічно з 25 лис...
-
"Як правильно спілкуватися з підлітком?", "Як не втратити контакт з дитиною?", "Які особливості підліткового ві...
-
Сьогодні працювали із першачками над визначенням рівня адаптації до навчання в закладі освіти. Активна, невгамовна та позитивна дітвора...